fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Konfederacja będzie mieć w Sejmie jedno koło

Fotorzepa, Piotr Guzik
- Schodzimy na ścieżkę Kukiz'15 - ocenił Janusz Korwin-Mikke, odnosząc się do decyzji Rady Liderów Konfederacji o utworzeniu przez to ugrupowanie jednego koła poselskiego w Sejmie.

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość, tworzony przez partię KORWiN, Ruch Narodowy oraz KORONĘ-Konfederację Korony Polskiej, uzyskał w wyborach do Sejmu 1 mln 256 tys. głosów, co przełożyło się na 11 mandatów poselskich. Jak poinformowali na konferencji prasowej w Sejmie liderzy organizacji, Konfederacja utworzy w Sejmie jedno koło poselskie, a nie dwa, co proponowali niektórzy członkowie formacji, postulujący powołanie kół Konfederacja "Wolność" oraz Konfederacja "Narodowcy".

Czytaj także:
Konfederacja chce unieważnienia wyniku wyborów

- Sytuacja, organizacja Sejmu jest na tyle ciekawa, że jedno koło ma mniej czasu na wypowiedzi niż dwa koła - powiedział szef obecnego koła parlamentarnego Konfederacji poseł Jakub Kulesza. - Pamiętam jak byłem w klubie Kukiz'15, gdzie Paweł Kukiz w pewnym momencie nawet rozważał założenie dwóch klubów czy czterech kół, ale to były rozważania czysto teoretyczne - dodał. - Jedno jest pewne - 1 mln 250 tys. Polaków głosowało na Konfederację i oczekuje od nas po prostu Konfederacji, tego, że Konfederacja będzie ich reprezentowała w Sejmie - oświadczył.

- Pracujemy razem - powiedział lider Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki. - Konfederacja jest w Sejmie i będzie pracować na rzecz polskiego interesu narodowego, na rzecz nowoczesnego państwa i tradycyjnych wartości - zadeklarował.

Janusz Korwin-Mikke napisał na Facebooku, że większość Rady Liderów Konfederacji oceniła, iż utworzenie dwóch kół byłoby sygnałem, że ugrupowanie się rozpada. - Zastosujemy się, oczywiście - oświadczył. - Ale schodzimy na ścieżkę Kukiz'15. W połowie głosowań część będzie głosowała "za", część "przeciw", a część się wstrzyma - dodał. Według niego, członkowie Konfederacji mają w wielu sprawach odmienne poglądy. - Dlatego sądzę, że łączyć się powinniśmy tylko na wybory - zaznaczył poseł-elekt.

Czytaj także:
Poseł PiS: Janusz Korwin-Mikke to szaleniec. Wypłacę mu sprawiedliwość

Koło Konfederacji stworzą posłowie: Krzysztof Tuduj (okręg numer 3, Wrocław), Jakub Kulesza (okręg numer 6, Lublin), Krystian Kamiński (okręg numer 8, Zielona Góra), Konrad Berkowicz (okręg numer 13, Kraków), Janusz Korwin-Mikke (okręg numer 19, Warszawa), Grzegorz Braun (okręg numer 23, Rzeszów), Robert Winnicki (okręg numer 24, Białystok), Michał Urbaniak (okręg numer 25, Gdańsk), Artur Dziambor (okręg numer 26, Słupsk), Dobromir Sośnierz (okręg numer 31, Katowice), Krzysztof Bosak (okręg numer 33, Kielce).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA