fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Konfederacja chce unieważnienia wyniku wyborów

Facebook, Konfederacja
W najbliższych dniach złożymy do SN protest wyborczy domagając się unieważnienia tych wyborów i przeprowadzenia wyborów powtórnych - zapowiadają działacze Konfederacji.

Konfederacja zapowiedziała w Sejmie złożenia protestu wyborczego w związku z - jak mówili jej przedstawiciele - niewykonaniem przez TVP prawomocnego wyroku sądu.

- W ostatnią sobotę w trakcie ciszy wyborczej TVP miała obowiązek opublikować przeprosiny, sprostowania i sześć sondaży dających przekroczenie progu wyborczego Konfederacji - mówił w czasie konferencji z udziałem Roberta Winnickiego mecenas Michał Wawer, działacz Konfederacji.

Wawer podkreślił, że TVP nie wykonując prawomocnego wyroku sądu "utrzymywała 3 mln widzów 'Wiadomości' w przeświadczeniu, że Konfederacja prawdopodobnie nie przekroczy progu wyborczego". - Doszło do zignorowania wyroku prawomocnego sądowego, złamania Kodeksu wyborczego - mówił.

- W najbliższych dniach złożymy do SN protest wyborczy domagając się unieważnienia tych wyborów i przeprowadzenia wyborów powtórnych. Jesteśmy przekonani, że gdyby TVP wykonała swoje obowiązki to wynik Konfederacji byłby znacząco lepszy - dodał.

- Oddamy sprawę pod rozpatrzenie SN. Liczymy że sędziowie staną na wysokości zadania - podkreślił przedstawiciel Konfederacji.

Z kolei Winnicki mówił, że "telewizja rządowa dopuściła się rozlicznych manipulacji, łamania prawa wyborczego i największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory od 1989 r.".

Konfederacja w wyborach do Sejmu zdobyła 6,81 proc. głosów co przełożyło się na zdobycie 11 mandatów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA