fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Ojciec prezydenta przeprasza za słowa o in vitro

Kontrola [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]
Prof. Jan Duda, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy przeprosił rodziny, które poczuły się urażone jego wypowiedzią na temat metody in vitro.

W poniedziałek prof. Jan Duda powiedział, że jest przeciwnikiem metody in vitro. Jego zdaniem stosowanie jej jest sprzeczne z konstytucją. - Ta procedura jest według mnie eksperymentem medycznym - ocenił.

Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera, zabrała głos w tej sprawie. Zażądała, by kandydat PiS w wyborach do Senatu przeprosił za swoje słowa. 

- Żądam, żeby pan Duda przeprosił wszystkie rodziny, niezależnie, czy mają dzieci urodzone metodą in vitro, czy w inny sposób. Nazywanie ich w ten sposób jest niegodne i skandaliczne. Nam wszystkim słowo przepraszam się należy - powiedział.

Duda odpowiedział na apel kandydatki KO. - Jeśli rodziny poczuły się urażone, to ja je przepraszam. Uważam, że każdy ma prawo pragnąć dziecka. To jest prawo przyrodzone i naturalne, a jeśli zgłaszam zastrzeżenia to do tych, którzy podejmują się wykonywania zabiegów in vitro - powiedział w rozmowie z PAP. 

- Uważam, że jest obowiązkiem uczestnika debaty zgłaszać przemyślane zastrzeżenia, natomiast emocjonalne reakcje na te słowa uważam za przejaw populizmu - dodał.

Ojciec prezydenta Dudy w wyborach samorządowych z 2014 roku startując z listy Prawa i Sprawiedliwości uzyskał mandat radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego V kadencji.

Mandat ten utrzymał w wyborach z 2018 roku (uzyskał wówczas 56 763 głosy).

Źródło: rp.pl/PAP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA