fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Amerykańskie wojsko poleci do Arabii Saudyjskiej

AFP
Król Arabii Saudyjskiej Salman zgodził się na obecność wojsk Stanów Zjednoczonych na terytorium Królestwa, a pełniący obowiązki sekretarza obrony Stanów Zjednoczonych Richard Spencer zezwolił na rozmieszenie amerykańskich wojsk i zasobów na terenie Arabii Saudyjskiej. Działania te to skutek narastającego napięcia w regionie.

Decyzja ma na celu "zwiększenie współpracy w obszarze regionalnego bezpieczeństwa i stabilności oraz ochronę panującego w nim pokoju" - podała saudyjska agencja SPA, powołując się na urzędników ministerstwa obrony.

Działania, jak informuje Pentagon, były już wcześniej planowane, zostały jednak przyspieszone, w związku z incydentem, do jakiego doszło w piątek na morzu.

Irańska Gwardia Rewolucyjna zatrzymała w piątek w Zatoce Perskiej brytyjski tankowiec "Stena Impero" z 23-osobową załogą. Statek, który z portu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich płynął w kierunku Arabii Saudyjskiej, zmienił kurs i skierowany został w stronę irańskich wód terytorialnych. Irańczycy twierdzą, że statek został przechwycony, bo złamał międzynarodowe prawo, tymczasem armator informuje, że statek płynął w calkowitej zgodzie z przepisami międzynarodowymi i wytycznymi nawigacyjnymi

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA