fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Gowin pokazuje dowód wpłaty 63 tys. zł na Caritas

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
"Skan przelewu środków sprzed roku" - pisze na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin publikując dowód wpłaty 63 335 zł i 52 groszy na konto Caritas Polska. To pieniądze uzyskane w formie nagród za pracę w rządzie za 2017 rok.

Po tym, jak opozycja wskazała, iż nagrody w rządzie Beaty Szydło były wypłacane ministrom - jak twierdzili politycy opozycji - niezgodnie z prawem, jako stały dodatek do wynagrodzenia, Jarosław Kaczyński zadeklarował wiosną 2018 roku, że ministrowie środki z nagród przekażą na konto Caritas Polska.

31 maja "Fakt" na swoim portalu internetowym napisał, że z odpowiedzi na zapytania Krzysztofa Brejzy ws. nagród wynika, że "tylko czterech ministrów dokonało do tej pory wpłaty" na Caritas. Wśród nich nie było jednak Gowina.

"Ponieważ jeden z tabloidów (należący - ach,cóż za przypadek - do zagranicznego koncernu) usiłuje podważyć zaufanie do polskich ministrów ws.zwrotu nagród, poniżej dowód" - pisze teraz na Twitterze Gowin.

"Kolejna próba uderzenia w obóz Dobrej Zmiany okazuje się kapiszonem" - dodaje wicepremier i minister nauki.

Z publikacji "Faktu" wynikało, że udało się uzyskać potwierdzenie wpłat na rzecz Caritasu tylko od ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, ministra sportu Witolda Bańki, wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcik oraz wiceministra rolnictwa Zbigniewa Babalskiego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA