fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

"Pobożna chrześcijanka". Nigel Farage broni Ann Widdecombe

Nigel Farage oraz Ann Widdecombe
AFP
- Ann Widdecombe to pobożna chrześcijanka i nie ma w tym nic złego - powiedział lider Brexit Party Nigel Farage, broniąc swojej europosłanki, która zasugerowała, że pewnego dnia nauka może dać odpowiedź na bycie gejem.

Nigel Farage oświadczył też, że wielu muzułmanów ma bardziej skrajne poglądy na kwestię homoseksualizmu od Ann Widdecombe. Zdaniem Farage'a, są to sprawy sumienia, których partyjni liderzy nie powinni ani popierać, ani potępiać.

W rozmowie ze stacją ITV przywódca Brexit Party skrytykował media i polityków za "zaszczuwanie" Widdecombe. Podkreślił, że atakowanie ludzi za przekonania religijne wywoła mnóstwo problemów, nie tylko z rzymskimi katolikami, ale i muzułmanami.

- Nietolerancją jest, gdy stadna mentalność uznaje, iż pewna grupa ludzi ma nieakceptowalne w głównym nurcie poglądy i że trzeba takich ludzi usunąć z publicznych stanowisk za ich odrębny punkt widzenia - powiedział Farage. Opowiedział się za tym, by w życiu publicznym więcej osób myślało samodzielnie, a nie słuchało mediów.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA