fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Jacek Sasin: Nie ma pewności, że wygramy. Silny przeciwnik

tv.rp.pl
Wicepremier Jacek Sasin powiedział, że nie ma pewności, że Prawo i Sprawiedliwość wygra jesienne wybory parlamentarne. - Wiemy, że to będzie bardzo trudne zadanie, bo przeciwnik jest trudny i bardzo mocny - ocenił.

W wyniku przeprowadzonej rekonstrukcji przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin został wicepremierem. 

- Z półtorarocznego doświadczenia pełniąc funkcję szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów wynika, że z pozycji wicepremiera, która daje też pewne możliwości nadzorowania prac innych ministerstw, będzie to po prostu łatwiejsze i bardziej skuteczne - powiedział w rozmowie z TVN24.

Sasin podkreślił, że PiS nie ma pewności co do zwycięstwa w jesiennych wyborach parlamentarnych. - Wiemy, że to będzie bardzo trudne zadanie, bo przeciwnik jest trudny i bardzo mocny. Ma bardzo wiele instrumentów do tego, żeby rzeczywiście skutecznie nam szyki popsuć - ocenił.

- Wiemy, że to jest konkurent poważny i trzeba naprawdę mocno pracować, żeby te wybory wygrać - dodał.

Wicepremier odniósł się również wczorajszego wystąpienia Donalda Tuska. Słowa szefa Rady Europejskiej komentował też dziś rano prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Jakoś szczególnego strachu przed Donaldem Tuskiem nie mamy. Zresztą Tusk wczoraj po raz kolejny pokazał swoją bytnością w Gdańsku i swoimi wystąpieniami, że jakimś szczególnie mocnym elementem polskiej sceny politycznej nie jest - mówił Sasin.

- Od bardzo wielu miesięcy słyszałem o tym, że 4 czerwca Tusk ma się pojawić, wygłosić jakieś przełomowe w historii Polski przemówienie, odmienić scenę polityczną, wywrócić ją do góry nogami. Przyzna pan, że nic takiego wczoraj chyba nie miało miejsca - dodał.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA