fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Prezydent Izraela zszokowany ostrzeżeniem dla Żydów

AFP
Prezydent Izraela Reuven Rivlin powiedział, że jest zszokowany komentarzem niemieckiego urzędnika, który nie radziłby Żydom noszenia jarmułek w niektórych częściach kraju,

Komisarz niemieckiego rząd ds. antysemityzmu ostrzegł mieszkających w Niemczech Żydów przed potencjalnymi zagrożeniami wiążącymi się z noszeniem w niektórych miejscach jarmułki - tradycyjnego, żydowskiego nakrycia głowy.

- Nie mogę doradzać Żydom, by nosili jarmułki wszędzie, przez cały czas w Niemczech - powiedział Felix Klein w wywiadzie opublikowanym w gazecie należącej do Grupy Medialnej Funke.

- Oświadczenie niemieckiego  komisarza głęboko mnie zaszokowało - powiedział Reuven Rivlin. - Nigdy się nie zgodzimy, nigdy nie opuścimy wzroku, nigdy nie będziemy reagować na antysemityzm i defetyzm. Oczekujemy, że nasi sojusznicy będą postępować podobnie - dodał prezydent Izraela.

Statystyki rządowe opublikowane na początku tego miesiąca pokazały, że liczba incydentów antysemickich wzrosła w ubiegłym toku, mimo ogólnego spadku przestępstwa o podłożu politycznym.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA