fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Korea Płn. zarzuca doradcy Trumpa "więcej niż ignorancję"

AFP
MSZ Korei Północnej uznało, że doradca prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa John Bolton wykazuje się "czymś więcej niż ignorancją" przekonując, iż ostatnie próby rakiet krótkiego zasięgu przeprowadzane przez Pjongjang naruszają rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Rezygnacja z prób rakietowych oznaczałaby rezygnację z prawa do samoobrony - napisał rzecznik północnokoreańskiego MSZ w oświadczeniu opublikowanym przez północnokoreańską agencję informacyjną KCNA.

Niewymieniony z nazwiska rzecznik wskazał na wypowiedź Johna Boltona, który w ubiegłym tygodniu powiedział, że ostatnie testy "bez wątpienia" naruszają rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ.

"Jego stwierdzenie jest w istocie czymś więcej niż ignorancją. Nasze ćwiczenia wojskowe nie były w nikogo wymierzone, ani nie zagrażały otaczającym nas krajom, ale Bolton uparcie twierdził, że stanowią one naruszenie 'rezolucji', bezczelnie wtykając swój nos w wewnętrzne sprawy innych państw" - oświadczył rzecznik północnokoreańskiego MSZ.

Rzecznik MSZ Korei Północnej dodał, że Bolton powinien być określany raczej jako "doradca ds. niszczenia bezpieczeństwa", niż doradca ds. bezpieczeństwa.

"Nie dziwi w ogóle, że te przewrotne słowa zawsze wychodzą z ust strukturalnie wadliwego człowieka" - dodał rzecznik.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA