fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Indie: Wybory - więc w kinach nie będzie filmu o premierze

AFP
Komisja wyborcza w Indiach ogłosiła, że wstrzymuje premierę filmu biograficznego opowiadającego o życiu premiera Narendry Modiego. Film miał mieć swoją premierę w czasie wyborów parlamentarnych, które rozpoczną się 11 kwietnia i potrwają ok. sześciu tygodni.

Decyzja komisji została ogłoszona po tym jak producenci obrazu zapowiedzieli przesunięcie daty premiery w związku z tym, że nie uzyskali zgody Centralnego Urzędu Certyfikacji Filmów na jego emisję.

Film, w którym w rolę Modiego wciela się aktor Vivek Oberoi, opisuje wybrane momenty z życia premiera, od czasów, gdy sprzedawał on jako dziecko herbatę, aż po poprowadzenie nacjonalistycznej BJP do zwycięstwa w wyborach w 2014 roku.

W ubiegłym miesiącu główna partia opozycyjna (Indyjski Kongres Narodowy) uznała, że film ma charakter propagandowy, a jego premiera w czasie wyborów łamie prawo wyborcze.

BJP, partia Modiego, zdystansowała się do filmu podkreślając, że jest to dzieło "niezależnych artystów inspirowanych stylem życia premiera Modiego, którzy zdecydowali się nakręcić o nim film".

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA