fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Szefowa AfD: Notre Dame płonie, nietolerancja rośnie

AFP
Przewodnicząca skrajnie prawicowej Alternatywy dla Niemiec (AfD) połączyła pożar katedry Notre Dame w Paryżu z rosnącą „nietolerancją” wobec chrześcijan w Europie.

W swoim wpisie na Twitterze Alice Weidel, liderka grupy parlamentarnej AfD, największej partii opozycyjnej w Niemczech, zasugerowała związek między niszczycielskim ogniem w Paryżu a wcześniejszymi antychrześcijańskimi "atakami" we Francji.

"Podczas Wielkiego Tygodnia pali się Notre Dame. W marcu płonie drugi co do wielkości kościół Saint Sulpice. W lutym: 47 ataków we Francji" - napisała Weidel.

"Obserwatorium Nietolerancji i Dyskryminacji Chrześcijan w Europie mówi o znaczącym wzroście" - dodała, załączając link do marcowego artykułu w niemieckim magazynie katolickim, zatytułowanego "Kościoły katolickie bezczeszczone w całej Francji".

Pożar katedry Notre Dame, który spowodował zawalenie się wysokiej iglicy i dachu świątyni, jest traktowany przez francuskich śledczych jako wypadek. Prokuratorzy nie forsują żadnej teorii dotyczącej umyślnego wzniecenia pożaru. - Obecnie przychylamy się do teorii o przypadkowym zaprószeniu ognia - oświadczył we wtorek Remy Heitz, szef paryskiej prokuratury.

Nieduży pożar, do którego doszło 17 marca kościele św. Sulpicjusza, drugim co wielkości w Paryżu, spowodował niewielkie szkody, nikt też w jego wyniku nie został ranny. Śledczy wszczęli dochodzenie w sprawie pożaru.

Obserwatorium Nietolerancji i Dyskryminacji Chrześcijan w Europie, cytowane przez Weidel, jest organizacją pozarządową z siedzibą w Austrii. Jak dotąd nie wystosowało żadnego komunikatu, mogącego sugerować celowe podpalenie Notre Dame.

Źródło: rp.pl/ AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA