fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Giertych: Może NBP pożyczy Szydło dyrektor ds. wizerunku?

Prezes Adam Glapiński i Martyna Wojciechowska
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji NBP Martyna Wojciechowska "jako rusycystka- nauczycielka mogłaby łatwiej dogadać się z nauczycielami..." niż wicepremier Beata Szydło i minister edukacji Anna Zalewska - pisze na swoim profilu na Twitterze Roman Giertych.

W niedzielę, w trakcie tzw. rozmów ostatniej szansy, rząd nie porozumiał się z reprezentującymi nauczycieli związkami zawodowymi - ZNP i FZZ. Negocjacje, prowadzone m.in. przez wicepremier Beatę Szydło, zakończyły się podpisaniem porozumienia jedynie z oświatową Solidarnością. W efekcie 8 kwietnia od 8 rano, w większości szkół w Polsce rozpoczął się bezterminowy strajk nauczycieli.

"Mam radę dla minister Zalewskiej i premier Szydło. W związku z katastrofą medialną warto pomyśleć o wzmocnieniu kadr. Może NBP zgodziłby się pożyczyć dyrektor ds. wizerunku?" - komentuje przebieg negocjacji Giertych.

Giertych nawiązuje tu do faktu, iż - jak wynika z ujawnienia informacji o płacach w NBP spośród wszystkich dyrektorów pracujących w banku najwięcej, 49 563 złote brutto, zarabia właśnie Wojciechowska.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA