fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kanada: Skandal wokół rządu. Była minister ostrzega Trudeau

Bloomberg
Była minister skarbu Kanady Jane Philpott poinformowała, że premiera Justina Trudeau czeka jeszcze sporo problemów w związku z skandalem dotyczącym firmy SNC-Lavalin.

Jane Philpott podała się do dymisji na początku marca. Decyzja minister skarbu była związana z naciskami na byłą minister sprawiedliwości w sprawie dochodzenia dotyczącego firmy SNC-Lavalin. 

Jody Wilson-Raybould zeznała przez parlamentarną komisją sprawiedliwości, że kancelaria premiera Trudeau naciskała w sprawie dochodzenia dotyczącego firmy, która zatrudnia na całym świecie około 50 tys. osób. Wobec SNC-Lavalin prowadzone jest dochodzenie dotyczące oszustw i łapówkarstwa.

Czytaj także: The Guardian: Korupcyjny skandal w Kanadzie

- Historia, którą należy opowiedzieć, to o wiele więcej - powiedziała Philpott. - Wierzę, że jesteśmy to winni Kanadyjczykom. Jako politycy musimy zapewnić, że poznali prawdę - dodała była minister.

Premier Trudeau zaprzeczył jakiejkolwiek ingerencji politycznej w celu ochrony SNC-Lavalin przed procesem.

Trwający od ponad miesiąca kryzys może zagrozić Trudeau w zwycięstwie w październikowych wyborach. W styczniu sondaże wskazywały pewne zwycięstwo, obecnie liberałowie mogą przegrać z konserwatystami.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA