fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż do PE: Koalicja Europejska z PSL-em i Nowoczesną wygrywa z PiS

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Wielka koalicja z udziałem PO, Nowoczesnej, SLD, PSL i Zielonych wygrałaby wybory do Parlamentu Europejskiego, uzyskując wynik o prawie 4 punkty procentowe lepszy od Prawa i Sprawiedliwości - wynika z sondażu IBRiS dla Radia Zet.

Przystąpienie do Koalicji Europejskiej, oprócz Platformy Obywatelskiej, zadeklarowały oficjalnie już także Sojusz Lewicy Demokratycznej, Zieloni, Teraz! i Inicjatywa Polska. Decyzji nie podjęły za to Polskie Stronnictwo Ludowe i Nowoczesna. W sondażu IBRiS respondentów spytano o KE z PSL-em i Nowoczesną.

Według badania, taki sojusz wygrałby z Prawem i Sprawiedliwością, uzyskując w wyborach do Parlamentu Europejskiego poparcie 38,5 proc. głosujących. PiS znalazł się na drugim miejscu w sondażu z wynikiem 34,7 proc.

Trzeci wynik uzyskała Wiosna Roberta Biedronia, na którą głos zadeklarowało 8,9 proc. ankietowanych zdecydowanych na udział w wyborach. Na kolejnym miejscu znalazł się ruch Kukz'15 z poparciem 6,6 proc.

W sondażu uwzględniono także koalicję wyborczą złożoną z partii KORWiN, Ruchu Narodowego i Skutecznych Piotra Liroya-Marca. Taki sojusz uzyskał poparcie 3,7 proc. ankietowanych, wygrywając w sondażu tylko z partią Razem (1,7 proc.).

Badanie przeprowadzono w dniach 18-19 lutego.

Źródło: rp.pl/ Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA