fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż Kantar: Koalicja Obywatelska traci przez Biedronia, Korwin w Sejmie

Wiosna/ materiały prasowe
Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby wybory do parlamentu, uzyskując poparcie 29 procent badanych w sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN.

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrałoby z Koalicją Obywatelską, mimo spadku poparcia. Poparcie dla Koalicji wyniosło bowiem w badaniu 20 procent.

Beneficjentem spadku poparcia dla Koalicji Obywatelskiej jest Wiosna Roberta Biedronia. Partia, która w niedzielę miała swoją konwencję na warszawskim Torwarze, w sondażu Kantara uzyskała 14 procent.

"Wiosna dzięki Wam rozkwita" - cieszył się na Twitterze Robert Biedroń, na wieść o wynikach sondażu.

W sejmie znalazłyby się jeszcze aż cztery partie - wszystkie z poparciem jednocyfrowym. Na czwartym miejscu znalazł się Kukiz'15 (7 proc.), wyprzedzając Sojusz Lewicy Demokratycznej (6 proc.) oraz partię Wolność/KORWiN (5 proc.) i Polskie Stronnictwo Ludowe (5 proc.).

Jednoprocentowe poparcie uzyskała partia Razem. Poparcie na poziomie zera procent uzyskały Teraz! Ryszarda Petru i Ruch Narodowy.

W sondażu uwzględniono osoby odmawiające odpowiedzi (7 procent) i wahające się (odpowiedź Nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydował - 6 procent).

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar Millward Brown SA w dniach 4-5 lutego 2019 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła 1004 osoby.

Źródło: rp.pl/ TVN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA