fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Duda na pogrzebie Adamowicza "zależnie od woli rodziny"

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha powiedział, że udział Andrzeja Dudy w pogrzebie zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie zależał od woli rodziny.

- Decydująca będzie wola rodziny. Na pewno pan prezydent uszanuje wypowiedź rodziny członków rodziny co do tego, jaki charakter ma mieć uroczystość, czy tego rodzaju obecność jest przewidywana - powiedział Paweł Mucha o udziale prezydenta w uroczystościach pogrzebowych Pawła Adamowicza w rozmowie z Polsat News. Wiceszef Kancelarii Prezydenta przypomniał także, że Andrzej Duda mówił wcześniej publicznie, że gotów jest wziąć udział w pogrzebie "jeżeli będzie tego rodzaju oczekiwanie czy wola rodziny”.

Paweł Mucha zaznaczył również, że służby Kancelarii Prezydenta będą w kontakcie z rodziną Pawła Adamowicza oraz, że kiedy pojawią się informacje dotyczące pogrzebu, "uzgodnienia będą następować".

Od wtorku do dnia pogrzebu Pawła Adamowicza w Gdańsku i całym województwie pomorskim obowiązuje żałoba. Wszystkie flagi na masztach zostają opuszczone do połowy - poinformowała rano Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzeczniczka śp. prezydenta. Dzień pogrzebu będzie też dniem żałoby narodowej.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA