fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Prawnik Trumpa wynajął firmę, by robiła z niego symbol seksu

AFP
Były prawnik Donalda Trumpa, Michael Cohen, skazany w grudniu na trzy lata więzienia po tym jak przyznał się do unikania płacenia podatków, naruszeń przy finansowaniu kampanii wyborczej i składania fałszywych oświadczeń finansowych, płacił niewielkiej firmie informatycznej, RedFinch Solutions za stworzenie konta na Twitterze, które miało uczynić z niego "symbol seksu".

Firma RedFinch Solutions należąca do Johna Gaugera, zajmowała się nie tylko fałszowaniem internetowych sondaży na korzyść Donalda Trumpa przed kampanią prezydencką, ale również - jak wynika z publikacji "Wall Street Journal" - była odpowiedzialna za stworzenie konta na Twitterze @WomenForCohen (@KobietyZaCohenem).

Celem tego konta - jak pisze "Wall Street Journal" - było przedstawianie Cohena jako "symbolu seksu", chwalenie jego "wyglądu i charakteru" oraz "promowanie oświadczeń i zdjęć wspierających kandydaturę Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich.

W opisie konta można było przeczytać, że jest ono skierowane do "kobiet, które kochają i wspierają Michaela Cohena, pitbulla, symbol seksu (...) gotowego, by zrobić różnicę!". Konto wciąż jest dostępne na Twitterze.

Wpisy umieszczone przez administratorów konta zawierały zazwyczaj jednocześnie pochwałę aparycji Cohena, oraz wsparcie dla kandydatury Trumpa w wyborach prezydenckich.

Źródło: Wall Street Journal, Time
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA