fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Koree chcą wspólnych igrzysk olimpijskich

AdobeStock
O chęci wspólnego zorganizowania Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2032 roku poinformowali oficjalnie przedstawiciele Korei Południowej i Północnej.

Koree nie raz podkreślały już, że będą "aktywnie uczestniczyć" w międzynarodowych imprezach sportowych organizowanych przez siebie nawzajem. - Planowane jest zorganizowanie przyjaznych zawodów z okazji znaczących rocznic dla południa i północy, na przykład pierwszych rocznic (kwietniowego) między-koreańskiego szczytu i Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang - mówił południowokoreański wiceminister sportu Roh Tae-kang. 

Czytaj także: Igrzyska w Pjongczangu: Koree razem pod wspólną flagą

 

 

 

Jak informuje CNBC, ustalenia w sprawie wspólnego zorganizowania Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2032 zapadły podczas rozmów delegacji sportowych Korei w mieście Kaesong. 

Już po pierwszym w tym roku spotkaniu przywódców obu państw, władze Korei Południowej zapowiadały, że możliwe jest wspólne ubieganie się o prawa do organizacji igrzysk w 2032 roku. Państwa chcą rozwijać swoją współpracę w dziedzinie sportu, zapowiadając kolejne wspólne reprezentacje Północy i Południa podczas międzynarodowych sportowych wydarzeń. 

Inicjatywa z zadowoleniem przyjęta została przez szefa Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Thomasa Bacha. 

Pierwszym krokiem do nawiązania bliskiej współpracy sportowej ma być zwiększenie liczby wspólnych reprezentacji. 

Warto podkreślić, że Korea Północna nigdy nie była gospodarzem igrzysk olimpijskich. Wydarzenie to odbyło się jednak w Korei Południowej dwukrotnie.

Źródło: CNBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA