fbTrack

Polityka

Kim już w Singapurze, Trump w drodze

Kim Dzong Un przybył juz do Singapuru
AFP
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un przybył już do Singapuru na historyczne spotkanie z Donaldem Trumpem. Amerykański prezydent jest w drodze.

Donald Trump leci do Singapuru na pokładzie Air Force One. Planowo ma lądować u celu o ok. 14.30 polskiego czasu.

Kim Dzong Un jest już w Singapurze. Przyleciał prywatnym odrzutowcem Ił 62M, zaś towarzyszył mu samolot cargo Ił 76, który przewozi limuzyny, podarunki i żywność oraz napoje dla chińskich dyplomatów.

O przybyciu Kima poinformował na Twitterze szef singapurskiego MSZ Vivian Balakrishnan.

Oczekuje się, że spotkanie przywódców USA i Korei Płn. w znakomitej części będzie poświęcone denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

Przed spotkaniem Donald Trump oświadczył, że w ciągu kilku minut rozpozna, czy spotkanie na szczycie zakończy się dobrze, czy źle. Jak? Przeczucie, intuicja - odparł trump.

Singapur - miasto forteca

Przed spotkaniem obydwu przywódców Singapur zamienił się w fortecę.

W centrum miasta, gdzie mieszczą się  MSZ, ambasada USA i luksusowe hotele, utworzono specjalną strefę, a na wyspie Sentosa, gdzie spotkają się Kim i Trump od 10 do 14 czerwca obowiązują specjalne restrykcje.

Ruch lotniczy musi się odbywać według konkretnych zasad - lądujące w Singapurze samoloty będą musiały zmniejszać prędkość i podporządkować się licznym ograniczeniom.

Źródło: rp.pl/TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL