fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

W miejscu Pomnika Katyńskiego mają stanąć fontanny

Facebook/Steven Fulop
Burmistrz Jersey City Steven Fulop opublikował wizualizację przebudowy placu, na którym obecnie znajduje Pomnik Katyński. Plan przewiduje, że w tym miejscu staną fontanny.

Steven Fulop napisał, że w ciągu ostatniego tygodnia dotarło do niego wiele głosów w sprawie przebudowy placu. Część z nich zawierała konstruktywną krytykę, inne były przepełnione antysemickimi hasłami.

Burmistrz Jersey City tłumaczy, że od początku plan zakładał wyremontowanie tego placu i stworzenie miejsca przyjaznego rodzinom. 

"Projekt zakłada stworzenie placu zabaw, parku wodnego, terenów zielonych, przestrzeni do postawienia 30 namiotów do organizacji festiwali oraz sceny do organizacji imprez" - napisał Fulop.

"W kwestii pomnika, nasz plan nie zakładał, by kogokolwiek obrażać. Jestem zaskoczony ilością błędnych informacji. Nasze zobowiązania nie ulegają zmianie. Gdy budowa parku zostanie ukończona, będziemy rozmawiać z lokalna społecznością w celu znalezienia dla pomnika miejsca widocznego i odpowiedniego" - dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA