fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż Kantar Public: PiS prowadzi. PO zmniejsza dystans

Jarosław Kaczyński
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
37 proc. ankietowanych zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu Kantar Public. 22 proc. respondentów swój głos chce oddać na Platformę Obywatelską.

W porównaniu z poprzednim sondażem poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości nie uległo zmianie. O dwa punkty procentowe wzrosło poparcie dla Platformy Obywatelskiej.

Do Sejmu dostałyby się również Kukiz'15 i Nowoczesna. Ruch Pawła Kukiza wskazało 6 proc. ankietowanych, a partię Katarzyny Lubnauer 5 proc. osób. W obu przypadkach oznacza to spadek o 1 pkt. proc.

Wymaganego progu nie przekroczyły pozostał partię. Sojusz Lewicy Demokratycznej wskazało 4 proc. respondentów (spadek o 1 proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe 2 proc. (spadek o 3 pkt proc.), Razem 1 proc. (spadek o 1 pkt proc.), również 1 proc. chce swój głos oddać na partię Wolność (wynik bez zmian).

20 proc. badanych nie potrafiło wskazać konkretnej partii.

Sondaż przeprowadzono w dniach 9-14 marca 2018 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1027 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje partyjne określono dla grupy 614 osób deklarujących „zdecydowanie” lub „raczej” zamiar uczestniczenia w wyborach. Badanie przeprowadzono techniką wywiadu bezpośredniego wspomagane komputerowo.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA