Interpelacje w tej sprawie składali posłowie. Z odpowiedzi ministra wynika, że członkowie zarządu Polskiej Fundacji Narodowej zarabiają średnio "w przedziale od 4 do 4,3 krotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, ogłoszonego przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, za czwarty kwartał poprzedniego roku kalendarzowego". 

W praktyce oznacza to, że trzech członków zarządu (Cezary Jurkiewicz, Maciej Świrski i Antoni Kolek) zarabiają około 18 tysięcy złotych miesięcznie. 

Piotr Gliński poinformował również o wpłatach spółek skarbu państwa na fundusz założycielski i działalność statutową. Łączna kwota dotychczasowych wpłat wynosi 185 milionów złotych.

Jak wygląda struktura zatrudnienia w PFN? Obecnie zatrudnionych jest 12 osób: Kierownik Departamentu Strategii, Asystentka Członka Zarządu, Specjalista do spraw mediów społecznościowych, Koordynator Projektów, Samodzielny Księgowy, Kierownik Biura Administracji, Koordynator Biura Zarządu, Rzecznik Prasowy, Kierownik Biura Projektów, Asystentka Prezesa Zarządu, Specjalista do spraw Kadr i Płac,  Prezes Zarządu. Znane są zarobki tylko członków zarządu.

W odpowiedzi na interpelację znalazły się również projekty, które realizuje PFN. Wymienione zostały: program Team 100 (wsparcie młodych sportowców), projekt "Piknik Wojskowy" (wydarzenie na błoniach Stadionu Narodowego w dniu przemówienia Donalda Trumpa w Polsce, kampania "Sprawiedliwe sądy" i projekt "Zwiastun" przeznaczony dla żołnierzy NATO.