fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Paweł Kukiz do Antoniego Macierewicza: Agenturalna przeszłość członków Kukiz'15? Proszę o konkrety

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Albo podaje Pan konkrety - nazwiska i formę 'działalności agenturalnej' (członków Kukiz'15 - red.) albo dalej bawimy się w ciuciubabkę" - pisze na Facebooku lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Kukiz nawiązuje do wypowiedzi Antoniego Macierewicza w TV Republika. Komentując przebieg głosowania nad wotum nieufności wobec niego, szef MON na pytanie o głosy 19 posłów Kukiz'15, którzy opowiedzieli się za jego odwołaniem, odpowiada m.in.: "Znam różne okoliczności związane z klubem Kukiza i niektórymi osobami z tego klubu (...). Rozumiałem, że ludzie przywiązani do dawnych kadr wojskowych, w pewnym momencie, gdy interesy dawnego aparatu będą naruszone, zmienią swoje stanowisko"

Kukiz w swoim wpisie na Facebooku zarzuca szefowi MON, że ten "posługuje się ogólnikami" i ostrzega, że jeśli będzie tak robił dalej, wówczas Kukiz "będzie uważał za usprawiedliwione swoje ewentualne sugestie o np. lobbowanie holenderskich środowisk gejowskich przy zachowaniu stanowiska dla Pana Bartłomieja Misiewicza".

Przeciw odwołaniu Antoniego Macierewicza ze stanowiska szefa MON zagłosowało 238 posłów - w tym trzech posłów Kukiz'15 (Adam Andruszkiewicz), Bartosz Jóźwiak i Stefan Romecki).

Za odwołaniem Macierewicza głosowało 19 posłów Kukiz'15, w tym Paweł Kukiz.

Dziesięciu posłów Kukiz'15 wstrzymało się od głosu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA