fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

"Wprost": Hotel bez pozwoleń przyjmował prezydenta Andrzeja Dudę

Fotorzepa, Piotr Guzik
Andrzej Duda kilkukrotnie odwiedzał w ostatnim roku hotel Belvedere w Zakopanem. Obiekt nie ma wymaganych prawem pozwoleń na użytkowanie - informuje "Wprost".

Prezydent pojawiał się w hotelu Belvedere wiele razy. Kilka razy towarzyszyła mu również pierwsza dama. Właściciele obiektu chwalili się na stronie internetowej, że Andrzej Duda w ubiegłym roku odwiedził ich dwa razy. Również w tym roku prezydent pojawił się w tym hotelu.

Z ustaleń tygodnika "Wprost" wynika, że hotel nie powinien przyjmować gości. Obiekt nie ma wymaganych pozwoleń na użytkowanie. Bezpieczeństwa przeciwpożarowego nie potwierdziła straż pożarna. Obawy w przypadku hotelu Belvedere nie są bezpodstawne. W 2014 roku ewakuowano z budynku 400 turystów, bo hotel płonął.

Sprawę kilkanaście dni temu zajęła się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Śledztwo prowadzą również prokuratorzy z Małopolski. Zbadają, czy doszło do narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wezwała do czynności wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego.

Więcej: "Wprost"

Źródło: Wprost
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA