fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Grzegorz Schetyna ocenia pierwszy rok rządu PiS

rp.pl
- Uważam, że Witold Waszczykowski płaci za całą politykę PiS. Nie podejmuje autonomicznych decyzji - mówił w programie #RZECZOPOLITYCE lider PO Grzegorz Schetyna.

- Jestem pewny, że politycy PiS zaklinając rzeczywistość tracą ostrość spojrzenia – oceniał przewodniczący Platformy. Dodał, że rząd otrzymał budżet w dobrym stanie, dzięki czemu mógł przeznaczyć pieniądze na program 500+.

 

Najlepiej ocenianym ministrem rządu jest wicepremier Mateusz Morawiecki, który jest odpowiedzialny za gospodarkę, której wzrost ma zagwarantować jego plan rozwoju. - Polacy jeszcze nie wiedzą, że to jest power point. Na zewnątrz wygląda to poważnie – mówił o „planie Morawieckiego” Schetyna.

Jednym z najgorzej ocenianych w sondażach ministrów jest szef resortu dyplomacji. - Uważam, że Witold Waszczykowski płaci za całą politykę PiS. To nie są autonomiczne decyzje ministra – mówił o szefie MSZ były szef dyplomacji, Schetyna.

- Nie mam żadnych złudzeń, że premier Beata Szydło nie decyduje o obecności w rządzie Antoniego Macierewicza. Bez zgody lub akceptacji Jarosława Kaczyńskiego, premier nie podejmie żadnej decyzji – mówił lider Platformy.

- Po wygranych wyborach, bo wierzę, ze wygramy, zapowiemy powstanie dwóch nowych ministerstw – zapowiedział Schetyna, pytany o gabinet cieni, którego skład PO ogłosi w czwartek (17 listopada).

Schetyna mówił też o rozwiązaniu kwestii dzikiej reprywatyzacji. - Nawet jeśli prawda będzie bolesna i będzie dotyczyła rządów w Warszawie Hanny Gronkiewicz-Waltz, to trzeba to położyć na stole - mówił lider PO.

- Wszystko musi być ujawnione i odpowiedzialni muszą za to zapłacić - dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA