fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Brytyjski polityk o związkach Erdogana z kozą

AFP
Boris Johnson znany jest z ostrego języka, lecz tym razem przeszedł samego siebie, sugerując związki prezydenta Turcji z kozą.

Dokładnie tysiąc funtów zarobił Boris Johnson, były burmistrz Londynu, za króciutki wierszyk na temat prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana.

W wierszu mowa jest o „młodym człowieku z Ankary", który „sowed his wild oats” (dosł. rozrabiając nabierał doświadczeń, w tym seksualnych).

Jak dotąd wszystko jest w porządku lecz następnie padają słowa: „with the help of o goat”, które jednoznacznie sugerują zoofilię.

Limeryk został nadesłany przez Johsona na konkurs ogłoszony przez prawicowe pismo "The Spectator".

Johnson był w przeszłości redaktorem naczelnym "Spectatora" co nie miało wpływu, jak zapewnia, na wysoką ocenę jego twórczości.

W wywiadzie dla szwajcarskiego „Weltwoche” twierdził, że skoro w Wielkiej Brytanii dozwolone są żarty na temat seksualnych relacji pomiędzy prezydentem Turcji i kozą, to powinno tak być i w samej Turcji.

Jak na razie Ankara milczy - inaczej niż w przypadku Jana Böhmermanna, niemieckiego komika, który w swym satyrycznym poemacie nie stronił również od oskarżeń prezydenta o zoofilię. Z pozwem przeciwko niemu wystąpił sam Erdogan. "To Erdogan rządzi Europą a nie kanclerz Merkel" - udowadniał "Spectator" komentując decyzję rządu w Berlinie o wszczęciu postępowania o obrazę zagranicznej głowy państwa.

Limeryk Johnsona

There was a young fellow from Ankara


Who was a terrific wankerer


Till he sowed his wild oats


With the help of a goat


But he didn't even stop to thanker.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA