fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

PE wezwie rząd do publikacji wyroku TK

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Powstał projekt rezolucji Parlamentu Europejskiego dotyczący Polski. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rząd w Warszawie będzie wezwany do respektowania opinii Komisji Weneckiej i opublikowania orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego

12-punktowy dokument widziała w Brukseli korespondentka Polskiego Radia. 

Europosłowie wzywają również Komisję Europejską do natychmiastowego działania, które zapewni poszanowanie orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego zgodnie z zaleceniami Komisji Weneckiej.

W rozmowie z Polskim Radiem urzędnicy w Parlamencie Europejskim zastrzegają, że projekt rezolucji może ulec zmianie. Dodają, że cały czas trwają negocjacje między przedstawicielami grup politycznych.

Jeden z urzędników powiedział, że zapisy zmieniają się z godziny na godzinę.

Rezolucja o sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce ma zostać przyjęta na najbliższej sesji Parlamentu Europejskiego, która odbędzie się w przyszłym tygodniu w Strasburgu.

Ostateczny projekt, który będzie głosowany w przyszłym tygodniu, ma powstać w wyniku kompromisu wszystkich grup politycznych w PE. Głosowanie nad rezolucją nie będzie powiązane z kolejną debatą o Polsce. Pierwsza dyskusja, w której wzięła udział premier Beata Szydło, odbyła się w styczniu w Strasburgu.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA