fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sportowcy i psychologowie, czyli miliard w rozumie

Iga Świątek
AFP, Thomas Samson
Zwycięstwo Igi Świątek w turnieju Roland Garros dowodzi, że sukces w sporcie na najwyższym poziomie wymaga holistycznego podejścia. Nie byłoby sukcesu Polki, gdyby nie współpraca z psychologiem.

Zwycięstwo w Paryżu było triumfem młodości oraz sukcesem zespołu. Dziennikarze w sali konferencyjnej na stadionie Legii spotkali nie tylko Świątek, ale także trenera Piotra Sierzputowskiego, specjalistę od przygotowania fizycznego Macieja Ryszczuka i psycholog sportu Darię Abramowicz.

Świątek ma 19 lat. To wiek, w którym swój pierwszy turniej Wielkiego Szlema wygrał Rafael Nadal. Hiszpan jest idolem Polki. Dzień po swoim triumfie widziała z trybun kortu Philippe'a Chatriera, jak Nadal w finale wygrywa z Serbem Novakiem Djokoviciem. „Gratulacje! To niesamowite móc dzielić takie doświadczenie z tobą. Czy wolno w ogóle mi tak mówić?" – napisała wciąż onieśmielona Świątek na Twitterze.

Wygrali ten sam turniej, choć pochodzą z różnych światów. Polka dopiero otworzyła sobie drzwi do sławy, a Hiszpan jest – obok Szwajcara Rogera Federera – najbardziej utytułowanym tenisistą w dziejach Wielkiego Szlema. Dużo ich dzieli, ale jedno łączy. Oboje przywiązują o...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA