Planszówka wykorzystuje szalenie popularną mechanikę kafelków, znaną chociażby z przebojowego „Carcassonne". Każdy z graczy buduje rzekę ze wspomnianych kafelków, kwadratowych fragmentów planszy przedstawiających fragmenty rzeki, a także pola, lasy, łąki, zakłady produkcyjne czy porty. Robi to po to, by pod koniec zabawy zdobyć jak najwięcej punktów – a dostaje się je za odległości pomiędzy miastami, łąki położne wzdłuż szlaków wodnych, wreszcie za doprowadzanie odpowiedniej ilości drewna do tartaków i zboża do młynów.
Gracze w „Wodnym szlaku" wykonują swoje ruchy jednocześnie. Wybierają jeden z trzech posiadanych kafelków, po czym umieszczają go na swojej rzece (tak by pasował do pozostałych i tworzył spójny ciek wodny). Pozostałe dwa kafelki przekazują osobie siedzącej po swojej lewej stronie. Ta z kolei dobiera kafelek z głównej puli i... znów posiada trzy kafelki do wyboru. Takie zasady nie tylko gwarantują emocje, ale i pozwalają uniknąć nud...
Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zyskaj dostęp do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.
Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.