Lanie wody wciąga

W dobie wszechobecnych tirów pędzących autostradami i wyładowanych po brzegi pociągów towarowych zapomina się, jak wielkie znaczenie miał w przeszłości lokalny transport wodny. Rzekami spławiano nie tylko drewno, ale także plony czy zwierzęta. Dzięki nieskomplikowanym zasadom gra „Wodny szlak" uświadomi to również i młodszym graczom, którzy o flisakach często nawet nie słyszeli.

Aktualizacja: 22.08.2019 20:01 Publikacja: 21.08.2019 18:00

Lanie wody wciąga

Foto: materiały prasowe

Planszówka wykorzystuje szalenie popularną mechanikę kafelków, znaną chociażby z przebojowego „Carcassonne". Każdy z graczy buduje rzekę ze wspomnianych kafelków, kwadratowych fragmentów planszy przedstawiających fragmenty rzeki, a także pola, lasy, łąki, zakłady produkcyjne czy porty. Robi to po to, by pod koniec zabawy zdobyć jak najwięcej punktów – a dostaje się je za odległości pomiędzy miastami, łąki położne wzdłuż szlaków wodnych, wreszcie za doprowadzanie odpowiedniej ilości drewna do tartaków i zboża do młynów.

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Prawdziwa natura bestii
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Plus Minus
Śmieszny smutek trzydziestolatków
Plus Minus
O.J. Simpson, stworzony dla Ameryki
Plus Minus
Jan Maciejewski: Granica milczenia
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Plus Minus
Upadek kraju cedrów