fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lanie wody wciąga

materiały prasowe
W dobie wszechobecnych tirów pędzących autostradami i wyładowanych po brzegi pociągów towarowych zapomina się, jak wielkie znaczenie miał w przeszłości lokalny transport wodny. Rzekami spławiano nie tylko drewno, ale także plony czy zwierzęta. Dzięki nieskomplikowanym zasadom gra „Wodny szlak" uświadomi to również i młodszym graczom, którzy o flisakach często nawet nie słyszeli.

Planszówka wykorzystuje szalenie popularną mechanikę kafelków, znaną chociażby z przebojowego „Carcassonne". Każdy z graczy buduje rzekę ze wspomnianych kafelków, kwadratowych fragmentów planszy przedstawiających fragmenty rzeki, a także pola, lasy, łąki, zakłady produkcyjne czy porty. Robi to po to, by pod koniec zabawy zdobyć jak najwięcej punktów – a dostaje się je za odległości pomiędzy miastami, łąki położne wzdłuż szlaków wodnych, wreszcie za doprowadzanie odpowiedniej ilości drewna do tartaków i zboża do młynów.

Gracze w „Wodnym szlaku" wykonują swoje ruchy jednocześnie. Wybierają jeden z trzech posiadanych kafelków, po czym umieszczają go na swojej rzece (tak by pasował do pozostałych i tworzył spójny ciek wodny). Pozostałe dwa kafelki przekazują osobie siedzącej po swojej lewej stronie. Ta z kolei dobiera kafelek z głównej puli i... znów posiada trzy kafelki do wyboru. Takie zasady nie tylko gwarantują emocje, ale i pozwalają uniknąć nud...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA