fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Robert Mazurek: Rewolucjoniści Kaczyńskiego demolują, wy konserwujecie

Fotorzepa, Robert Gardziński
Z licznych żelaznych zasad dotyczących podróżowania jedna wydawała się niepodważalna – trzeba jeść tam, gdzie tubylcy, oni wiedzą, gdzie dobrze karmią i nie zdzierają. Kierując się tą zasadą, zjadłem w tym roku dwie najgorsze pizze na świecie.

Tak, ten rekord był bity dwukrotnie. Najpierw w Kadyksie przyuważyliśmy niepozorną pizzerię, do której walą dzikie tłumy. To zakrawa na cud, by w Kadyksie zjeść podle, ale jednak cud się wydarzył – nie ma takiego GS-u, nie ma takiej smażalni, nie ma motelu obskurnego, w którym daliby gorszą pizzę. Absolutny rekord Europy.

Dlaczego Europy? Bo tydzień temu moja osoba jadła w Maputo, stolicy Mozambiku. Pizzerię „El Greco" – czujecie ten europejski powiew – reklamowano mnie jako najlepszą w mieście. Co ja gadam: w mieście, w kraju całym, a kraj to niemały! Zamówiłem, zjadłem, zatęskniłem za Kadyksem. To było przeżycie mistyczne. I jakkolwiek felietony me nazywają się „Mazurek na wynos", to na tym zakończę wątek podróżniczy. W zasadzie to można już napisać puentę, coś w stylu, że tłum nie zawsze ma rację, wszak miliardy much się mylą. Przynajmniej w doborze menu.

Mnie bowiem nie pizza, lecz przywiązanie do prawd pewnych zain...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA