fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konrad Maj: Życie nie kończy się po dobranocce

Fotorzepa, Darek Golik
Propaganda radziecka często przedstawiała Stalina z maluchami. Jeśli ktoś jest w dobrej relacji z dziećmi, to znaczy, że jest empatyczny. Jest pewnie dobrotliwym wychowawcą. Przy takiej wizji ludziom trudniej jest uwierzyć w jego masowe morderstwa i tyranię - mówi dr Konrad Maj, psycholog społeczny.

Plus Minus: Dziecko jest towarem?

To nieładnie brzmi, gdy zdajemy sobie sprawę, czym jest handel żywym towarem.

Ale jego marketingowy potencjał jest ogromny.

Czasem można odnieść takie wrażenie, gdy dziecko jest angażowane do jakichś komercyjnych pomysłów rodziców. Tyle że gdy zakładamy taką analogię: dziecko – towar, to zakładamy też, że dziecko nic nie zyskuje i jest sprzedawane. Zapewne bardzo dyskusyjne są występy niemowląt w reklamach, ale trudno jest pokazywać np. pieluchy, nie pokazując ich użytkowników. Równie kontrowersyjne może być promowanie przez dzieci niezdrowych produktów: fast foodów, mocno słodzonych napojów, albo gier czy innych produktów dla dorosłych, jak kredyty czy samochody.

Tak też się zdarza.

Musimy zrozumieć finansową motywację rodziców, którzy zgłaszają swoje dzieci do agencji reklamowych – dzięki temu mają za co je kształcić czy zabierać na wakacje, a nawet zabezpieczyć przyszłość. Właściwie to możemy powiedzieć, że...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA