fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bez hitu na lato

Weissburgunder Alto Adige 2016 24 zł
Lidl.pl
Nie we wszystko wierzyć należy, tym bardziej internetom. Ale sprawdzić można. Tym razem w Lidlu krzyczą: „Wielka letnia wyprzedaż aż do 50 proc.". No więc nie taka wielka, raczej 10–20 proc. i czyszczenie magazynów, ale jak ktoś chce kilka złotych oszczędzić, to ma do poniedziałku czas. Przyjrzałem się ofercie i albo nieuważnie się przyglądałem, albo prawdziwych hitów nie ma. A co jest?

Są bardzo dobrze znane wina, lidlowe od zawsze, choćby Jean Cornelius Gewurztraminer 2016. Główną zaletą tego półsłodkiego, przemysłowego gewurztraminera o różano-lipowym bukiecie i trochę nazbyt wystającym alkoholu jest cena – teraz 20 zł (jak wszystkie ceny, bez grosza). Są trzy albarino: Eira Dos Cregos Albarino 2017 (22,40 zł) – zgrabne, z ładnym bukietem i niezbyt rozwodnione, jest też droższe wino tego producenta, beczkowe Salneval Barrica 2016 (32 zł), ale to nie pies (albarino), ni wydra (chilijskie chardonnay z beczki), więc nie namawiam, oraz przyjemne, ale za drogie (45 zł) w tym zestawie O'Barino 2016.

Co z win białych można polecić? Może pinot bianco, zwane we włoskiej Górnej Adydze (w Austrii to Południowy Tyrol) Weissburgunder 2016? Dobra cena, ładny bukiet, jabłko w ustach – brzmi nieźle i tak smakuje.

A z czerwonych? To nie jest najlepszy z lidlowych fronsaców, ale za to najtańszy. Château Saint-Rémy 2017 jest przyciężk...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA