fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piotr Zaremba: Zbigniew Ziobro na trampolinie

Reeporter, Grzegorz Banaszak
Wypowiedzenie konwencji stambulskiej, postawienie mediów na baczność, dokręcenie śruby sądom, a w sprawach klimatu kurs na kolizję z UE. Szef Solidarnej Polski próbuje narzucić Kaczyńskiemu i całej Zjednoczonej Prawicy kontrowersyjną agendę. Czy tylko o wyrazistość tu chodzi?

Jarosław Kaczyński ma problem. Musi się ułożyć z koalicjantami w sprawie tak zwanej rekonstrukcji rządu. Ale przecież nikt mu nie kazał uruchamiać rządowego kołowrotka. I fundować swoim ministrom oraz politykom Zjednoczonej Prawicy wielotygodniowej niepewności.

Dobrze się tym bawi? Zajmuje media? Ale czy na pewno? Przecież za pojęciem rekonstrukcja kryje się próba sił między premierem Mateuszem Morawiec-kim a ministrem sprawiedliwości, szefem koalicyjnej partii Zbigniewem Ziobrą. A może i między Zbigniewem Ziobrą a samym Kaczyńskim. Niedawne wyda-rzenia pokazują, że nie zawsze są to czyste przepychanki o wpływy i prestiż.

Oto podczas niedawnych brukselskich negocjacji decydował się kształt unijnego budżetu. W pewnym momencie na stole, przy którym polski premier sie-dział z kilkoma najważniejszymi przywódcami państw Unii, pojawił się tekst portalu Politico. Europa mogła się z niego dowiedzieć, że w Polsce zaraz po wybo-rach uruchomiono dwa tematy: repo...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA