fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kto może zyskać, a kto stracić na zmianach w rządzie?

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Morawiecki się wzmocni lub nie, Ziobro może coś ugra, a Gowin odzyska wpływy. Czy jednak mieszanie w rządzie, zwane rekonstrukcją, przyniesie korzyści państwu i obywatelom? Otóż, niekoniecznie.

O rekonstrukcji rządu wszyscy rozmawiają przede wszystkim w dwóch kontekstach. Pierwszym jest starcie Jarosława Kaczyńskiego z koalicjantami. On chce odebrać Solidarnej Polsce i Porozumieniu po jednym z dwóch resortów. Oni się bronią.

Jarosław Gowin chce na dokładkę wrócić do rządu i zdaje się, że to osiągnie. Ale bardziej widoczny jest Zbigniew Ziobro wykorzystujący czas przedłużającej się niepewności do ofensywy ideologicznej swojego środowiska.

Drugi kontekst to same personalia. Fruwają w powietrzu nazwiska: Mariusz Błaszczak na wicepremiera, Piotr Gliński jako ewentualny szef czterech resortów. Wymienia się też ministrów, którzy mieliby się rozstać ze stanowiskami: od wicepremier Jadwigi Emilewicz po ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

To skądinąd oddzielny problem. Ministrom, którzy mają podejmować kluczowe decyzje, zafundowano wielomiesięczną niepewność. Czy Dariusz Piontkowski może w obliczu dymisji zajmować się pełną parą przystoso...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA