fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Tusk nie chce rozdawać wyborcom prezentów

Donald Tusk
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Prawo i Sprawiedliwość od sześciu lat uprawia politykę z pomocą oferty: 500 plus, Polski Ład, Piątka Kaczyńskiego, wyprawka. Tusk wraca i chce to zakwestionować. Nie chce iść szlakiem, że coś ma być na stole, by wyborców zmobilizować – komentują Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński w cotygodniowym podsumowaniu wydarzeń politycznych.

– Strategia Tuska zaczyna się od tego, żeby najpierw zacząć od głów polityków Platformy, czyli powiedzieć im, że mogą wygrać. Jest jak coach czy mówca motywacyjny – stwierdza Michał Kolanko. I dodaje, że pierwszą misją polityka jest integracja Platformy i elektoratu. – Opozycja nie ma własnego Polskiego Ładu. Szczegółowe pomysły przedstawia Szymon Hołownia, swoje propozycje szykuje Lewica, a kilka pomysłów zaproponowała już Platforma. A teraz wrócił Donald Tusk i trochę to zresetował – mówi.

W podcaście „Polityczne Michałki” również o tym, jaki wpływ na polską scenę polityczną będzie miał wyrok TSUE, do jakich wyborców trafi retoryka polexitu, jak PiS chce mobilizować elektorat na wsi oraz czy „sanitaryzm” jest kolejnym polem starcia na prawicy, a zmiany w prawie drogowym początkiem napięć w koalicji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA