fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Czesław Mroczek o porażce Beaty Szydło: Była premier dwukrotnie przegrywa walkę o komisję. Żenujące

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Narażają na szwank nasze dobre imię. Były polski premier dwukrotnie przegrywa głosowanie o co? O szefa PE? O prezydenta? Przegrywa o komisję. To jest po prostu żenujące - mówił w Polsat News poseł PO Czesław Mroczek komentując porażkę Beaty Szydło, której kandydatura na przewodniczącą komisji zatrudnienia i prac społecznych w PE została 15 lipca odrzucona po raz drugi.

- To nam pokazuje pozycję rządu PiS i frakcji PiS-owskiej w Europie. Nie mają żadnego znaczenia, nikt się z nimi nie liczy - mówił o porażce Szydło Mroczek.

Poseł PO zwrócił uwagę, że Szydło stała się w Europie "twarzą lekceważenia wartości europejskich, takich jak praworządność, niezależne sądy".

Polityk nie zgodził się z oceną głosowania w sprawie Szydło jako zemsty za odrzucenie kandydatury Fransa Timmermansa na szefa PE (tak przedstawiają to politycy PiS). Jak stwierdził PiS "nie ma zdolności wygrywania polskich spraw w UE", ponieważ "w UE trzeba mieć zdolność do zawierania kompromisów i uzgodnień".

Wcześniej PE odrzucił kandydata PiS na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. W decydującej fazie głosowania za kandydaturą Zdzisława Krasnodębskiego zagłosowało jedynie 85 z 751 europosłów.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA