fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Thun zamieszcza fotomontaż z Kaczyńskim. "Prymitywne"

Twitter
Europosłanka Platformy Obywatelskiej Róża Thun zamieściła na swoim profilu na Twitterze fotomontaż, w którym wykorzystano wizerunek Jarosława Kaczyńskiego.

"Niech się mury pną do góry! Oto mamy rozwiązanie, które wszystkich zadowoli! @radeksikorski" - napisała europosłanka PO. Na zamieszczonej przez nią grafice widać Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, który połączony jest z figurą Chrystusa ze Świebodzina. Figura ma twarz Jarosława Kaczyńskiego.

"Prymitywne i żenujące" - tymi słowami wpis Thun skomentował ks. Janusz Chyła, proboszcz parafii w Chojnicach.

Zburzyć PKiN?

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński mówił, że nie ma "nic przeciwko" zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Także wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki podkreślał, że "jest za tym, żeby ten relikt panowania komunizmu zniknął z centrum Warszawy".

Z kolei wiceminister obrony Bartosz Kownacki pytany, czy wojskowi saperzy byliby w stanie wysadzić PKiN odpowiedział, że "bez wątpienia, na pewno daliby radę". Jego zdaniem byłyby to "fajne ćwiczenia, fajne szkolenie dla naszych żołnierzy".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA