fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Michał Szczerba: Opozycja zawsze razem

Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej
tv.rp.pl
- Widzę możliwość współpracy Platformy Obywatelskiej z KOD-em, środowiskiem Barbary Nowackiej i innymi - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Michał Szczerba, poseł PO.

Szczerba, zapytany przez Zuzannę Dąbrowską, czy potrzebna jest w państwie polskim nowa opcja polityczna, stwierdził, że nie ma takiej konieczności. - Wydaje mi się, że nowy byt polityczny w Rzeczypospolitej jest niepotrzebny. Musimy spełniać oczekiwania Polaków. Mamy rok czasu do wyborów samorządowych, musimy się do nich przygotować – zapowiedział.

- Uważam, że opozycja powinna być zawsze razem, zwłaszcza we wspólnym działaniu w zdobyciu władzy. Widzę możliwość współpracy PO z KOD-em, środowiskiem Barbary Nowackiej i innymi – oznajmił.

Polityk wypowiedział się również na temat kandydata Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. - Paweł Rabiej prowadzi kampanie wyborczą od pięciu miesięcy, ale nie zbudował dużego poparcia dla swojej osoby. Rafał Trzaskowski, według mnie był strzałem w dziesiątkę. Pojawia się jednak pytanie czy inne partie opozycyjne przyjmą naszego kandydata. Oczekujemy od Pawła Rabieja, że nie będzie informował publicznie o tym, że nie poprze Trzaskowskiego – stwierdził.

Na koniec polityk ocenił, że rekonstrukcja rządu PiS to "chocholi taniec". Dodał, że "pani Beata Szydło dość dobrze prezentuje się PR-owo, wykreowała swój wizerunek, ostatnio przegoniła nawet w sondażach Beyonce, ale pamiętajmy nie jest osobą decyzyjną – ocenił.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA