fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Siemoniak: Czuję się jak w domu latających sztyletów

tv.rp.pl
Ja się czuję trochę jak w domu latających sztyletów, bo obecnie nie wiemy, co zdarzy się jutro lub za kilka dni - tymi słowami konflikt na linii MON-Pałac Prezydencki skomentował były minister obrony Tomasz Siemoniak (PO)

W "Faktach po Faktach" w TVN24 Tomasz Siemoniak narzekał m.in. na to, że już od roku nie zbiera się Rada Bezpieczeństwa Narodowego - dawniej miejsce, jak stwierdził - dialogu z opozycją. Zdaniem byłego szefa MON podczas takiego spotkania byłoby o czym rozmawiać, a jednym z tematów byłby na pewno obecny minister obrony Narodowej Antoni Macierewicz i jego powiązania.

- Temat powiązań Macierewicza jest tematem, którym rada powinna się pilnie zająć - stwierdził Tomasz Siemoniak, nawiązując do głośnej książki Tomasza Piątka "Macierewicz i jego tajemnice".

Zdaniem Siemoniaka nawet w ugrupowaniu rządzącym "dojrzewają do tego, by coś z problemem pod tytułem Antoni Macierewicz zrobić" i prędzej czy później decyzja zapadnie, bo "jest to zbyt duży koszt" dla rządu.

"Wojną atomową ze strony prezydenta" nazwał Siemoniak decyzję Andrzeja Dudy, by po raz pierwszy w historii w Święto Wojska Polskiego nie przyznać nominacji generalskich. Ma to oznaczać, że "współpraca między prezydentem a szefem MON się wyczerpała".

Cała rozmowa na TVN24

 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA