Ekstraklasa: Piast coraz wyżej. Wygrana z Górnikiem

Górnik Zabrze przegrał na własnym stadionie z Piastem Gliwice 0:2 w pierwszym meczu 25. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Oba gole padły po stałych fragmentach, a druga z bramek po tym, gdy sędzia Szymon Marciniak przyznał rzut karny na podstawie analizy VAR - relacjonuje Onet.

Aktualizacja: 08.03.2019 19:15 Publikacja: 08.03.2019 19:00

Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice

Pierwsi na prowadzenie mogli wyjść gospodarze, jednak w trzeciej minucie po koronkowej akcji Jesus Jimenez uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Frantiska Placha. Słowacki golkiper jeszcze kilkakrotnie popisywał się skutecznymi interwencjami, a niewykorzystane sytuacje zemściły się na zabrzanach w 36. minucie - relacjonuje Onet. Wówczas, przed polem karnym faul popełnił Michał Koj, a do rzutu wolnego podszedł Mikkel Kirkeskov, który ładnym uderzeniem pokonał nieporadnie interweniującego Martina Chudego. Krótko po tym, wyrównać stan meczu mógł Giannis Mystakidis, ale piłka przeleciała tuż obok bramki. Identycznie było w doliczonym czasie gry, kiedy na strzał zdecydował się Joel Valencia.

Po przerwie Górnik nie kwapił się do odrabiania strat, na dodatek od 58. minuty grał w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Michała Koja. Mecz ożywił się dopiero w końcówce, a końcowy wynik został ustalony w 86. minucie. Chwilę wcześniej rzut wolny wykonywał Tom Hateley. Trafił w mur, ale piłka dotknęła jeszcze ręki Jimeneza. Po skorzystaniu z VAR-u sędzia Szymon Marciniak zdecydował się podyktować rzut karny, który na gola zamienił Aleksandar Sedlar.

Po czwartej z rzędu wygranej Piast jest już trzeci w tabeli ekstraklasy, ze stratą sześciu punktów do liderującej Lechii Gdańsk (gra w poniedziałek z Wisłą Płock) oraz dwóch do warszawskiej Legii (mistrz Polski w sobotę będzie walczył o punkty w Gdyni).

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 0:2 (0:1)

Bramki: Mikkel Kirkeskov (36), Aleksandar Sedlar (86-karny).

Żółte kartki: Michał Koj, Jesus Jimenez, Ishmael Baidoo - Tom Hateley, Jorge Felix.

Czerwona kartka: Michał Koj (58-za drugą żółtą).

Górnik: Martin Chudy - Boris Sekulic, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz (17. Dani Suarez), Michał Koj - Giannis Mystakidis (62. Adrian Gryszkiewicz), Mateusz Matras (76. Ishmael Baidoo), Walerian Gwilia, Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez - Igor Angulo.

Piast: Frantisek Plach - Marcin Pietrowski, Jakub Czerwiński, Aleksandar Sedlar, Mikkel Kirkeskov - Martin Konczkowski (90. Patryk Sokołowski), Tom Hateley, Patryk Dziczek, Joel Valencia (82. Gerard Badia), Jorge Felix - Piotr Parzyszek (74. Michal Papadopulos).

2 / 3
Poznaliśmy finalistów. Kto zagra o puchary Ligi Europy i Ligi Konferencji?
Trzy minuty szaleństwa. Echa meczu Bayern-Real
Real - Bayern. Czy Szymon Marciniak popełnił błąd? Były sędzia Marcin Borski wyjaśnia
Maciej Rybus uczcił w Rosji Dzień Zwycięstwa. Były reprezentant pojawił się z symbolem wojskowym