fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Daesh

Ambasador Francji: Polacy jesteście wspaniali

AFP
Chciałbym powiedzieć wszystkim Polakom: jesteście wspaniali. Widziałem dziś najbardziej szlachetne cechy narodu polskiego - mówił w TVN24 ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler dziękując za solidarność okazaną Francuzom po zamachach do jakich doszło w Paryżu 13 listopada.

- Musimy używać wszystkich środków, aby zneutralizować to zagrożenie - nie tylko dla Francji, ale i dla całego świata. Nie możemy dopuszczać, aby to się rozwijało - mówił o Państwie Islamskim, które wzięło na siebie odpowiedzialność za zamachy w Paryżu francuski ambasador w Polsce.

- Dbamy o to, żeby zostało znalezione rozwiązanie polityczne konfliktu w Syrii, to jest najlepsze przeciwdziałanie zagrożeniu ze strony Państwa Islamskiego - przekonywał francuski ambasador. - Wypowiedziano nam wojnę i tę wojnę musimy toczyć. I stoczymy ją do końca - dodał. - Nie będziemy bezsilni w obliczu takiego zagrożenia dla świata - podkreślił.

- Polska pomogła bardzo wsparciem moralnym, politycznym. Prezydent Andrzej Duda, premier Ewa Kopacz, przyszła premier Beata Szydło przyszli do nas (do ambasady - red.), złożyli wieńce, zapalili znicze. To bardzo wiele - przekonywał ambasador.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA