Reklama
Rozwiń

Wojciech Tumidalski: Odroczeń więcej niż wyroków

W Trybunale Konstytucyjnym ruch jak nigdy. I jak nigdy w obie strony, bo sprawy na wokandę wchodzą i wkrótce z niej spadają.

Aktualizacja: 20.10.2020 13:01 Publikacja: 20.10.2020 12:30

Wojciech Tumidalski: Odroczeń więcej niż wyroków

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Pytanie o konstytucyjność ustawy dezubekizacyjnej, mocą której wszystkim związanym z tajnymi służbami minionego reżimu obcięto uposażenia, zyskała już niezagrożoną pozycję lidera odroczeń. Żadna inna sprawa nie spadała z wokandy tyle razy co ona. I każe to zapytać o powody takiego obrotu rzeczy. Najchętniej takie, które nie okażą się wymówkami. To, że we wtorek znów nie będzie wyroku ogłoszono jeszcze w poniedziałek. I znów nie wiadomo dlaczego, przez co coraz powszechniejsze są podejrzenia, że Trybunał nie mogąc uzgodnić wyroku uznającego legalność kwestionowanych rozwiązań, unika ogłoszenia werdyktu o innej treści. Czy tak powinni robić sędziowie niezawiśli, wolni od presji zewnętrznej? Wątpię – nawet mimo solennych zapewnień sędzi Krystyny Pawłowicz o braku konfliktu między sędziami, która co i rusz daje odpór takim sugestiom, na przemian z twittami prezentującymi złote myśli różnych intelektualistów i podawaniem dalej relacji z prawicowych konferencji o „zderzeniu kultur".

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Opinie Prawne
Paulina Szewioła: Zmarnowana szansa na jawność wynagrodzeń
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Opinie Prawne
Ewa Szadkowska: Rejterada ekipy Bodnara
Opinie Prawne
Piątkowski, Trębicki: Znachorzy próbują „leczyć” szpitale z długów
Opinie Prawne
Andrzej Ladziński: Diabeł w ornacie, czyli przebierańcy w urzędach
Opinie Prawne
Mateusz Radajewski: Nie namawiajmy marszałka Sejmu do złamania konstytucji