fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

.Nowoczesna

Paulina Hennig-Kloska: Ordynacja pisana pod zwycięzcę

rp.pl
- Ta ordynacja jest napisana pod zwycięzcę, który chce wziąć więcej niż daje mu społeczeństwo - powiedziała w programie #RZECZoPOLITYCE Paulina Hennig-Kloska, posłanka Nowoczesnej.

Hennig-Kloska wypowiedziała się na temat działań opozycji w Polsce i planach wprowadzenia nowej ordynacji przez PiS. - Te zmiany są złe, prowadzą do stworzenia duopolu partyjnego i do wyeliminowania autorytetów - niezależnych autorytetów moralnych. Ta ordynacja jest napisana pod zwycięzcę, który chce wziąć więcej niż daje mu społeczeństwo. Potrzebna jest koalicja, której uwierzą wyborcy. Nowa ordynacja wymusza potrzebę zawarcia porozumienia wśród posłów opozycji i do tego porozumienia dojdzie – przekonywała.

Posłanka pyta o to, kiedy pojawią się konkretne propozycje i plan porozumienia wśród partii opozycyjnych, odpowiedziała że dojdzie do tego po 16 grudnia. - Po zakończeniu procesu wyboru władz w PO i Nowoczesnej będziemy mogli przejść do rozmów o konkretach w sprawie międzypartyjnego porozumienia i koalicji – podkreśliła.

 

- Opozycja musi wygrać te wybory, Polacy nam nie wybaczą, jeżeli przegramy potyczkę z PiS-em – oceniła.

Pytana o Katarzynę Lubnauer, odpowiedziała, że szefowa Nowoczesnej może bardziej walczyć o tożsamość partii niż Ryszard Petru. Podkreśliła, że jednocześnie będzie budowała porozumienie z opozycją. - Według mnie porozumienia, które tworzy się siłą, nie mają lepszego potencjału od porozumień wybudowanych dialogiem. Nasze wspólne opozycyjne koncepcje zostaną podane opinii publicznej po ogłoszeniu zmian w prawie dotyczącym ordynacji. Podkreślamy, że zbyt wczesne wystawienie kandydatów, może sprawić, że zainteresowanie nimi minie przed finałem, czyli przed wyborami – zaznaczyła.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA