fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

.Nowoczesna

Szłapka do Dudy: Wzywam do opamiętania się

tv.rp.pl
Sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka wysłał list do Andrzeja Dudy. To reakcja na słowa prezydenta, które padły podczas spotkania z mieszkańcami Kamiennej Góry.

„Ostatnie niedorzeczne wypowiedzi porównujące Unię Europejską do zaborcy są po prostu obraźliwe dla inteligencji milionów Polaków, dlatego wzywam Pana prezydenta do opamiętania się. (…) Nie ma Pan prezydent mandatu, by podważać decyzję podjętą przez Polaków w referendum” – to fragment listu sekretarza generalnego Nowoczesnej, posła Adama Szłapki do prezydenta Andrzeja Dudy. Tłem jest wypowiedź prezydenta podczas spotkanie z mieszkańcami Kamiennej Góry.

- Bardzo często ludzie mówią: Ach, po co nam Polska, Unia Europejska jest najważniejsza. Bywają takie głosy. To niech sobie ci wszyscy przypomną te 123 lata zaborów- mówił prezydent. Te słowa, jak i przesłanie Dudy o decyzjach podejmowanych w europejskich stolicach stały się przedmiotem ostrej krytyki polityków opozycji.

„Zupełnie nie rozumie Pan czym jest Unia Europejska, publicznie wypacza Pan ideę integracji europejskiej i prezentuje zupełnie archaiczną definicję suwerenności. Unia Europejska to nasza Unia! Decyzje w niej nie są nam narzucane, ale są podejmowane z naszym udziałem”. Polityk Nowoczesnej nazywa słowa prezydenta „kurizalnymi”. „Nie jest pan w stanie dostrzec w Unii wielkiego projektu opartego na wartościach, ani uszanować wyboru Polaków o chęci znalezienia się w sercu integracji europejskiej” – dodaje Szłapka.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA