.Nowoczesna

Lubnauer: Petru wykazał się pewną nielojalnością

tv.rp.pl
Ryszard Petru "wykazał się pewną nielojalnością w tym znaczeniu, że nawet jeśli ma jakieś pretensje do mnie, co mogę zrozumieć, to mówienie nie najlepiej o partii jest błędem" - powiedziała w radiowej Trójce Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej.

- Mamy wielu liderów, w znaczeniu, że większość naszych posłów to są w pewnym stopniu liderzy Nowoczesnej. Przypomnę, że mamy 15 osób w zarządzie, oprócz przewodniczącej, jednym z nich jest Ryszard Petru, natomiast szef jest jeden, szefowa właściwie, czyli ja - mówiła w radiu Lubnauer.

Szefowa Nowoczesnej widziałaby Petru w roli autora "programu konkurencyjnego do projektu gospodarczego premiera Mateusza Morawieckiego". - Chciałabym żeby on się stał rzeczywiście jednym z elementów debaty w Nowoczesnej. Nowoczesna zawsze była partią, w której gospodarka była bardzo istotna. W związku z tym również pomysł na to, żeby stworzyć kontrprogram do programu w sumie dość abstrakcyjnego i lekko fantastycznego premiera Morawieckiego, jest dobrym pomysłem - oceniła.

Cannot send log message because exception Http_Exception_CurlError was thrown with message "cURL: Error: '7:couldn't connect to host' when sending request to:http://195.8.128.54/saxo-log".

Jej zdaniem wyborcy Nowoczesnej dobrze ocenili zmianę na stanowisku szefa partii. - Grudniowe sondaże mamy średnio o trzy procent wyższe niż sondaże z listopada - podkreśliła, powołując się na wyliczenia średniej z sondaży Marcina Palade, socjologa polityki, autora analiz sondaży wyborczych.

Pytana, czy biuro prasowe Nowoczesnej przestało obsługiwać konferencje prasowe Ryszarda Petru, Lubnauer stwierdziła, że "u nas jest taka zasada, że wszystkie konferencje trzeba zgłaszać i ze względu na to, żeby nie nakładały się konferencje jedna na drugą, trzeba mieć zgodę co do terminu konferencji". - Wszystkie konferencje, które są poza tym terminarzem oczywiście nie są oficjalnymi konferencjami Nowoczesnej oczywiście - podkreśliła.

Szefowa Nowoczesnej dodała w rozmowie, że prowadzi rozmowy z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i przewodniczącym SLD Włodzimierzem Czarzastym, dotyczące utworzenia wspólnych list w wyborach samorządowych.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL