fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

.Nowoczesna

#RZECZoPOLITYCE Lubnauer: Petru straci funkcję? Nie ma planów

rp.pl
- Funkcja szefa klubu to funkcja organizacyjna. Szefem PO jest Schetyna, szefem klubu jest Sławomir Neumann, w PiS szefem partii jest Jarosław Kaczyński, a szefem klubu Ryszard Terlecki. Na razie nie ma planów rozdzielenia tych funkcji u nas w partii - mówiła w programie #RZECZoPOLITYCE Katarzyna Lubnauer, wiceprzewodnicząca Nowoczesnej, rzecznik partii.

Posłanka Nowoczesnej mówiła, że partia przygotowuje się do wyborów samorządowych, robi objazd po Polsce, rozmawia o swoich projektach z obywatelami. Komentowała też odejście czworga posłów.

- Mamy całkiem sporo rozpoznawalnych twarzy, które udało nam się wypromować - mówiła Lubnauer. - W Polsce mandat jest wolny, nie jest związany z danym ugrupowaniem. Widocznie te osoby nie zrozumiały, po co jest Nowoczesna - komentowała odejścia posłów.

Czy te osoby zdradziły Nowoczesną? - Bardziej swoich wyborców. Jeśli wcześniej krytykowały ciepłą wodę w kranie, to może to być obecnie niezrozumiałe - mówiła wiceszefowa partii.

Rzeczniczka Nowoczesnej mówiła też o spadkach sondażowych partii, która w najnowszym badaniu ma tylko niewiele ponad 6 proc. i została wyprzedzona przez PSL. - Zabrakło nam komunikacji. Dużo jeżdżę po Polsce, podobnie jak Ryszard Petru. Ludzie mówią, że powinniśmy składać więcej projektów ustaw. Zrobiliśmy podsumowanie i okazało się, że złożyliśmy znacznie więcej projektów niż Platforma Obywatelska - mówiła Lubnauer. Jej zdaniem przekaz i pomysły Nowoczesnej nie docierają do wyborców, czego efektem są kiepskie sondaże.

Lubnauer chwaliła się, że Nowoczesna ma kompleksowy program, w którym są rozwiązania dotyczące każdej dziedziny. - Dla mnie jest czymś niesamowitym, że w Polsce tak dużo osób ma samochody służbowe. W krajach skandynawskich jest ich dużo mniej - mowiła o jednym z problemów Lubnauer. - Jeżeli chcemy mieć mniejszą administrację państwową, to powinna ona być bardziej fachowa - dodała.

Rozmowa zeszła na temat Bartłomieja Misiewicza, protegowanego ministra Antoniego Macierewicza. Telewizja Publiczna zrobiła wczoraj materiał, w którym pokazywała "Misiewiczów" PO. - Nie wiem czy Tomasz Siemoniak był Misiewiczem, nie chcę wartościować, nie wiem jakie miał wtedy wykształcenie, jakie miał doświadczenie - komentowała Lubnauer. - Nie jest tak, że każdy młody człowiek to jest od razu Misiewicz. On jest akurat symbolem tej władzy - dodała.

- Uważam, że Nowoczesna jest bardzo potrzebna. Nawet nasz przeciwnik Grzegorz Schetyna mówił o tej świeżości - powiedziała Lubnauer.

Prowadzący zapytał, gdzie jest lider Nowoczesnej Ryszard Petru, który wcześniej objeżdżał Polskę, aż nagle zniknął i od kilku dni go w ogóle nie widać. - Myślę, że dużo przemyślał w ostatnim okresie - mówiła Lubnauer. Dodała, że obecnie jest po operacji kolana, w związku z czym dopiero się rehabilituje.

Pojawił się pomysł, aby Petru nie był jednocześnie szefem klubu poselskiego i szefem partii. Nie ma jednak na razie decyzji, czy szefem klubu zostanie ktoś inny. - Funkcja szefa klubu to funkcja organizacyjna. Szefem PO jest Schetyna, szefem klubu jest Sławomir Neumann, w PiS szefem partii jest Jarosław Kaczyński, a szefem klubu Ryszard Terlecki - mówiła Lubnauer. - Na razie nie ma planów rozdzielenia tych funkcji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA