fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe technologie

Uczniowie zamienili psie odchody w cegły

Bijay chaurasia/CC 3.0
Grupa uczniów szkoły średniej na Filipinach znalazła sposób na przekształcenie odchodów bezpańskich psów w masę do produkcji cegieł. Ma to na na celu pozbycie się odchodów z ulic i potencjalnie obniżenie kosztów budowy.

W ramach projektu badawczego uczniowie zebrali odchody z ulic Manili. Zebrany materiał osuszono, a następnie wymieszano z cementem. Z uformowanych w ten sposób sześcianów stworzono "biocegły".

- Nasze ulice zostaną oczyszczone - powiedział opiekun uczniów Mark Acebuche. Nauczycieli liczy na to, że lokalne władze i firmy zaangażują się finansowo w ten projekt, aby usprawnić produkcję.

Prawo własności psów na Filipinach jest nieuregulowane, a zasady opieki nad zwierzętami domowymi są pobieżnie wdrożone, co oznacza, że na ulicach jest wiele bezpańskich zwierząt.

Uczniowie przekazali, że ich "biocegły" są idealne do budowy chodników lub małych konstrukcji, takich jak ogrodzenia podwórka. Każda cegła zawiera 10 gramów psich odchodów i 10 gramów cementu w proszku. Stworzony w ten sposób materiał ma ma nikły zapach, który z czasem zanika.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA