fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe technologie

Ukraina zorganizuje testy Hyperloopa

adobestock
Ukraiński rząd uruchomi platformę testową dla systemu Hyperloop - poinformował ukraiński minister infrastruktury Wołodymyr Omelan.

Przemawiając w czasie briefingu medialnego, Omelan powiedział, że obszar testowy zostanie utworzony w 2019 roku w milionowym Dnieprze w centralnej Ukrainie.

Według niego, w tworzeniu platformy weźmie udział ukraińska Narodowa Akademia Nauk, państwowy koncern zbrojeniowy Ukroboronprom, lotniczy producent Jużmasz i kilka innych instytucji przemysłowych i naukowych.

- Tworzymy firmę, która opracuje technologię - powiedział minister, dodając, że firma będzie się nazywała Hype.ua. - Stawiamy na ożywienie naszej technologii, a szybkie linie, poruszające się z prędkością 250-300 km/h z chwilą pojawienia się Hyperloopa będą już przeszłością - dodał.

Koncepcja Hyperloop, stworzona przez miliardera Elona Muska w 2013 roku, ma na celu umieszczenie ludzi lub ładunku w specjalnych kapsułach, które będą się poruszać z prędkością ponad tysiąca kilometrów na godzinę lub szybciej w zamkniętym, uszczelnionym torze, przy wyeliminowaniu oporu powietrza i tarcia.

Źródło: rp.pl/ Unian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA