fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Azja w natarciu

materiały prasowe
Inwestorzy z Filipin i Korei na biurowych zakupach w Katowicach i Warszawie.

Filipiński fundusz ISOC Holdings zadebiutował na polskim rynku, kupując od Skanska biurowce C i D należące do kompleksu Silesia Business Park w Katowicach.
Biurowce liczą 24 tys. mkw. Wartości transakcji nie ujawniono.

- ISOC Group inwestuje w Polsce, w szczególności w Katowicach, ponieważ skupiamy się coraz bardziej na rozwoju w obszarach technologii oraz innowacji. Kwitnący rynek outsourcingu procesów biznesowych (BPO) i centrów usług biznesowych (BSC), dobrze wykształceni pracownicy, rozwinięta infrastruktura oraz renomowani międzynarodowi inwestorzy – to wszystko sprawiło, że Katowice są naszym pierwszym wyborem na europejskim rynku. Postrzegamy Katowice jako pełne energii centrum połączone z dwoma innymi, ważnymi ośrodkami – Krakowem i Wrocławiem. Zamierzamy dalej rozwijać nasze partnerstwa oraz obecność w Polsce – komentuje cytowany w komunikacie Michael Cosiquien, prezes ISOC.

Kilka dni wcześniej koreański fundusz zarządzany przez GLL Real Estate Partners za prawie 130 mln euro kupił biurowo-handlowy Cedet w centrum Warszawy. Budynek został gruntownie przebudowany przez Immobel. Liczy 15 tys. powierzchni biurowej i 7 tys. usługowo-handlowej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA