fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Budowa paczkomatu i biletomatu bez zgłoszenia i pozwolenia - projekt

Fotorzepa/Krzysztof Skłodowski
Budowy różnego rodzaju automatów służących do sprzedaży towarów i wykonywania usług nie będzie wymagać zgłoszenia budowy lub uzyskania pozwolenia na budowę

To efekt stanowiska Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców wyrażonego na etapie opiniowania i konsultacji publicznych projektu ustawy o zmianie – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw.

W opinii przekazanej w kwietniu 2019 r. do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców,  zaapelował o uregulowanie i doprecyzowanie kwestii budowy paczkomatów, bankomatów czy biletomatów, szczególnie w kontekście orzeczenia WSA w Łodzi z 17 stycznia 2019 r., sygn. akt II SA/Łd 761/18, wskazującego, że paczkomat jest obiektem budowlanym wymagającym pozwolenia na budowę.

Rzecznik MŚP zaproponował, aby ze zgłoszenia budowy lub uzyskania pozwolenia na budowę zwolnić inwestorów planujących budowę nie tylko bankomatów, wpłatomatów czy automatów sprzedających, ale także wszelkich automatów służących do wykonywania innego rodzaju usług.

Opinia ta spotkała się z aprobatą Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, które uwzględniło proponowane zmiany w projekcie ustawy (6 listopada został przyjęty przez Radę Ministrów).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA